Zakłady z handicapem azjatyckim to bardzo popularne rodzaje zakładów na całym świecie. Pozwalają na zminimalizowanie ryzyka ewentualnej porażki, jednocześnie oferując sensowny zysk. Wszystko przez wyeliminowanie remisów, a przez to zwiększenie szansy na wygraną. Gramy w nich za pomocą handicaów zerowych, ćwiartkowych i połówkowych oraz zwykłych całościowych. Do tego w wielu wariantach gry możemy liczyć na zwrot zainwestowanej stawki w przypadku niepowodzenia, w zależności od wybranego handicapu.

 Zerowy handicap azjatycki – DNB (remis – nie ma zakładu)

Handicap zerowy, czyli DNB (Draw No Bet, czyli remis – brak zakładu), to bardzo prosty rodzaj handicapu azjatyckiego. Jest on rozliczany bezpośrednio po zakończeniu regulaminowego czasu spotkania, i nie obejmuje dogrywki. Wygrywamy tylko wtedy kiedy zespół, na który stawiliśmy odniesie zwycięstwo. W przypadku remisu, 100% naszej stawki jest zwracane na konto gracza. Szansa, że stracimy nasz wkład wynosi jedynie 33% , a dzieje się tak tylko wtedy, kiedy drużyna wytypowana przez nas do zwycięstwa przegra swój mecz. Ma to jednak swoją cenę, ponieważ zakład jest tak naprawdę „ubezpieczony” na wypadek remisu, a przez to kursy w DNB są niższe w porównaniu z tymi, które otrzymalibyśmy grając na „czystą” 1, czy też 2. Zakład bez remisu nazywany jest również handicapem azjatyckim zerowym „AH(0)”.

Handicap azjatycki całkowity (-2,0, -1,0, +1,0, +2,0)

Działa podobnie jak handicap europejski, ale nie dopuszcza remisu. W związku z czym jeśli postawimy zakład: „Drużyna X” -1.0, to wygramy wtedy, gdy drużyna X strzeli 2 gole. Co w przypadku gdy zdobędzie tylko 1? Dostajemy zwrot stawki, bo remisy w „azjanach” nie funkcjonują.

Połówkowy handicap azjatycki (np. -1.5, -0.5, +0.5, +1.5 )

Gdy zagramy w tym handicapie, to oznacza, że jeden zespół zawsze wygra wirtualnie, nawet przy remisie na boisku 0:0. Co za tym idzie, nie ma możliwości zwrotu stawki, bo remis nie jest w żaden sposób możliwy. Jeśli stawiamy na „Drużynę X”(+0.5), to jest to równoznaczne z postawieniem na jej zwycięstwo przynajmniej jedną bramką. Z kolei zawierając zakład „Drużyna X”(-1,5) musimy liczyć na zwycięstwo tego zespołu 2 bramkami.

Ćwiartkowy handicap azjatycki ( np. -1.25, -0.75, -0.25, +0.25, +0.75, +1.25)

To kolejne z ciekawych, rozwiązań dla graczy. Jest to bardziej skomplikowany system, jednak spokojnie do opanowania . Zasada działania jest następująca: Jeśli stawiamy 100 zł na „Drużynę X” z handicapem (-0.25), to oznacza, że tak naprawdę dzielimy postawione 100 zł na dwa warianty(robi to za nas system):

-50 zł na ”Drużyna X” handicap 0 (zakład bez remisu)

-50 zł na „Drużyna X” handicap -0.5

A zatem wygrywamy wtedy, gdy „Drużyna X” zwycięży w meczu jedną lub większą liczbą bramek, a przegrywamy 50 zł w przypadku remisu. Dzieje się tak z powodu połowy stawki postawionej przez system na handicap -0.5. Jeśli z kolei „Drużyna X” przegra swój mecz, wówczas tracimy całe 100 zł. Brzmi groźnie, ale jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodaj komentarz