Rodzaje zakładów bukmacherskich:

Zakład prosty(SINGIEL)

Obstawiamy pojedyńcze zdarzenie. Pamiętajmy, że w Polsce od każdej wygranej płacimy 12% podatku, więc w przypadku postawienia 100 zł na wydarzenie z kursem 1,5, nie oznacza to wygranej 150 zł, ale tylko 132 zł. Wygrane powyżej 2280 zł Skarb Państwa obciąza dodatkowym, 10% podatkiem

 KOMBI(AKO)

W tym wypadku stawiamy na min 2 wydarzenia, których kursy się sumują. Im więcej zdarzeń, tym większa możliwa wygrana, ale i tym mniejsze jej prawdopodobieństwo.

 1X2

Jest to najłatwiejsza forma zakładu. Typujemy jedną z trzech opcji, czyli:

1 – zwycięstwo gospodarza

X – remis

2 – zwycięstwo gości

 Możemy też skorzystać z rozwiązania nazywanego „podwójną szansą”. Wtedy wygląda to następująco:

1X – wygra lub zremisuje gospodarz

X2 – wygrają lub zremisują goście

12 – wygrają gospodarze lub goście

 Gra „z podpórką” ma jedną wadę, czyli o wiele niższe kursy.

 Zakład U/O (Under/Over)

W przypadku piłki nożnej, najczęściej typujemy liczbę goli, które zostaną zdobyte i decydujemy, czy będzie ich mniej niż…(under), czy więcej niż…(over)

 Np. stawiamy w meczu piłki nożnej zakład over 2,5 na cały mecz, co oznacza, że jeśli padną dwa gole lub mniej – przegramy swój zakład. Jeśli padną minimum 3 bramki, to wygrywamy. Oczywiście jest szereg dodatkowych zakładów, w których możemy obstawiać U/O.

 Handicap europejski

To rozwiązanie zakłada, że przed rozpoczęciem meczu jedna z drużyn startuje wirtualnie z przewagą np. jednego gola, czyli mecz Real – Barca z handicapem 1:0, dla nas rozpoczyna się od wyniku 1:0 dla Realu i możemy tu postawić na zwycięstwo Barcelony z dużo większym kursem, niż normalny zakład 1X2. Aby w takim wypadku postawić na remis i wygrać, Barcelona musiałaby zwyciężyć 1 bramką – wtedy nasz wirtualny wynik meczu to 1-1, 2-1, 3-2 itd.

 Handicap azjatycki

Cechami Handicapu azjatyckiego jest eliminacja możliwości uzyskania remisu. Dzięki temu szanse na wygraną wynoszą 50/50. Oznacza to również lepsze kursy niż w grze z podpórką. Bukmacherzy oferują również zwrot całej postawionej sumy, w przypadku osiągnięcia wirtualnego remisu spotkania lub połowy tej kwoty przy grze innymi wariantami handicapu azjatyckiego. Jest to najbardziej skomplikowany system, ale i bardzo popularny wśród graczy i poświęcamy mu oddzielny artykuł tutaj.

 Dokładny wynik

Typujemy dokładny wynik zdarzenia. Te zakłady charakteryzują się wysokimi kursami i mniejszą szansą na wygraną.

 Strzelec bramki

Typujemy który z zawodników danej drużyny zdobędzie gola

 Obie drużyny strzelą

Stawiamy na to, że obie drużyny zdobędą określoną liczbę goli.

 Pierwsze zdarzenie

Stawiamy na wydarzenie, jakim rozpocznie się mecz. Np. czy najpierw będzie faul, piłka wyjdzie na aut, czy też strzał na bramkę itd.

 Liczba żółtych kartek

Typujemy liczbę żółtych kartek w meczu, w różnych wariantach (konkretny zawodnik, cała drużyna itp.)

Dodaj komentarz